Bitcoin fiyatları 20.000 dolar bandına doğru yükseldiğinde tüm dünya basınının gözü bu sanal paraya çevrilmişti. Türkiye’de bitcoin fiyatları yoğun talepten ötürü dünyadaki bitcoin fiyatlarından daha yüksek durumdaydı ve birçok insan sanal para alım satım konularına çok meraklıydı. O zamana kadar Türkiye’de bitcoin borsası olarak alım satımında kullanılabilecek birkaç borsa sitesi vardı sadece. Bu sitelerde de çeşitli aksaklıklar mevcuttu. Kimilerinde açılan yardım taleplerine aylar sonra cevap dönülüyor kimilerinde alım satımda hatalar yapılıyor kimileri de para çekim talebini bir gün sonra işleme alıyordu.

 

Popüleriteden sonra bu işlere hevesli bir çok insan irili ufaklı sanal para borsaları açmaya başladılar. Birçoğu market derinliği olmayan başka borsaların API’leri ile açılan ve yazılım olarak da hazır kodlar (script) kullanan bu platformlar özellikle Ethereum, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash gibi diğer büyük hacimli sanal paralara ulaşım imkanı sunmayarak da kullanıcıların beklentilerini karşılamaktan çok uzak durumdaydılar.

 

Biz de öncesinde hem teknoloji hem de bankacılık alanında tecrübesi olan tecrübeli kişilerden oluşan ekibimizle sanalpara.com adı altında kullanıcıların isteklerine cevap verebilecek, kolay, şeffaf, güvenilir ve hızlı bir sanal para borsası kurmaya karar verdik. Özellikle sadece Bitcoin borsası değil Ethereum borsası, Ripple borası, Litecoin borsası ve Bitcoin Cash borsası gibi diğer sanal paraların alım satımına da odaklanarak bu piyasada çeşitlilik sağlayarak kullanıcılara farklı alım satım imkanları sunmayı planlıyoruz.

 

Bu alanda rekabetten kullanıcıların kazanacağını düşünen ekibimiz sektöre renk getirecek uygulamalar ve kampanyalar ile sizlere farklı deneyim yaşatmayı planlıyor.

 

SanalPara Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir